Lietuvos Topografinis Žemėlapis

Atviro Žemėlapio ir jos nario Tomo iviciatyvomis kuriamas Lietuvos Topografinis Žemėlapis papildytas reljefo duomenimis. Puikus, estetiškas, tikslus, pažangiomis technologijomis publikuotas žemėlapis su reljefo šešėlinimu (angl. hillshade) yra geriausias Lietuvos žemėlapis internete.

Vilnius, topo.openmap.lt

Įsitikinkite tuo patys. Labai įspūdingai atrodo upių slėniai, kur matosi senvagės, terasos, šlaitai…

Kaunas, topo.openmap.lt
Dubysa, topo.openmap.lt

Kalvos, daubos, slėniai, raguvos, šlaitai, skardžiai, kitos reljefo formos. Puikiai matosi geomorfologija, ledynmečio paliktos reljefo formos ir pan. Sunku nuo šio žemėlapio atsiplėšti.

Ir tai dar ne viskas. Publikavimo technologija palaiko tam tikrą interaktyvumą, kas taip pat yra įspūdinga – laikant nuspaustą dešinį pelės klavišą, o mobiliajame įrenginyje dviem pirštais, žemėlapį galima sukioti, ir reljefo šešėlinimas keisis priklausomai nuo pasukimo kampo, lyg menamas šviesos šaltinis visą laiką būtų toje pačioje (naršyklės, kompiuterio, stebėtojo) vietoje.

Vilnius, topo.openmap.lt

Bet ir tai dar ne viskas. Sekantis žingsnis – papildyti reljefo duomenis aukščio žymomis ir horizontalėmis (angl. contours). Su šiuo reikalu bandys pagelbėti spatialforces.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *