Ruošiant duomenis smulkesniems masteliams, prireikia generalizavimo algoritmų. Linijoms paprastai naudojami Douglas–Peucker bei Visvalingam–Whyatt algoritmai. Deja tai matematiniai/geometriniai algoritmai, neatsižvelgiantys į kartografinius reikalavimus.
Wang–Müller algoritmas būtent ir siekia (natūralių objektų) linijas generalizuoti atsižvelgiant į kartografinius reikalavimus, tokius kaip charakteringų savybių išsaugojimas ar net paryškinimas.
Originalus Wang–Müller mokslinis straipsnis algoritmą aprašo labai aptakiai, kadangi nėra atviro kodo šio algoritmo realizacijos, ne tik neįmanoma šio algoritmo panaudoti plačiai, bet ir kyla daug klausimų, kaip veikia ar turėtų veikti kai kurios šio algoritmo vietos.
Vilniaus Universiteto studentas Motiejus Jakštys atliko puikų darbą – ne tik realizavo pagrindinę Wang–Müller algoritmo dalį atviromis technologijomis, bet ir daug detaliau aprašė algoritmą savo moksliniame darbe, kurį visi galite rasti čia:
https://github.com/motiejus/wm/blob/main/mj-msc-full.pdf
Darbe rasite algoritmo aprašymą, rekomendacijas algoritmo parametrų reikšmėms skirtingiems masteliams, daugybę iliustracijų ir pasiūlymų, ką toliau reikėtų daryti, norint užbaigti šio algoritmo atvirą įgyvendinimą, kad jį galėtų naudoti visi norintys.
Artimiausiu metu Motiejaus sukurtas algoritmas keliaus į Atvirojo žemėlapio repozitoriją, kur bus tęsiamas šio algoritmo vystymas.