Trumpai apie Sentinel

Europos Kosmoso Agentūra (angl. ESA) teikia palydovinius duomenis, kuriuos galima nemokamai atsisiųsti ir vykdyti įvairias analizes ir tyrimus. Patys populiariausi yra Sentinel – 2A ir Sentinel – 2B palydovų duomenys, kurie teikia aukštos rezoliucijos optines nuotraukas, kurias sudaro 13 spektro juostų (angl. spectral bands). Vaizdų dengimas:

Paveikslėlio šaltinis: https://sentinel.esa.int

Šias spektrines juostas įvairiai kombinuojant arba panaudojant įvairius algoritmus yra tiriama sausumos teminė sritis. Naudojant šiuos duomenis sudaromi įvairūs žemėlapiai, tokie kaip NDVI (normalizuotas augmenijos skirtumo indeksas, angl. Normalized Difference Vegetation Index), kuris leidžia įvertinti augalinės dangos būklę. Kadangi Sentinel – 2 palydovų duomenys yra teikiami kas 5 dienas, tai suteikiama galimybė nuolat stebėti įvairius žemės dangos pokyčius ar sudarius kaip anksčiau paminėjau NDVI žemėlapį, nuolat sekti augalinės dangos būklės kitimą per atitinkamą laiko tarpą.

Taip pat ESA teikia ir radaro duomenis, kuri renkama Sentinel – 1A ir Sentinel – 1B palydovais. Šių palydovų teikiamų radarų duomenų labai svarbi savybė ta – kad duomenys gali būti renkami esant bet kokiam orui ir bet kuriuo paros metu. Šių palydovų surinkta medžiaga naudojama sausumos ir vandenynų teminėms stebėjimo sritims tirti kaip pavyzdžiui jūrose aptikti naftos produktų išsiliejimą, atlikti laivų judėjimo stebėjimą, klasifikuoti žemės dangą, fiksuoti miškų kirtimus ir daug kitų įvairių panaudojimo galimybių, kurių ratas nuolat plečiasi, atliekant įvairius mokslinius tyrimus. Yra ir daugiau dar Sentinel palydovų, kurie turi skirtingas paskirtis ir panaudojimo galimybes. Apie juos šiek tiek plačiau aprašyta čia:
https://www.geoportal.lt/geoportal/web/copernicus/sentinel

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *